top of page

СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

"МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЛІЦЕЙ

МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ"

(нова редакція)

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області" (далі технологічний ліцей) є загальноосвітнім навчальним закладом ІІ-ІІІ ступенів з профільними класами та поглибленим вивченням окремих предметів.

1.2. Технологічний ліцей є міським комунальним закладом, заснованим на майні територіальної громади Маріупольської міської ради.

1.3. Технологічний ліцей є правоприємником міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іллічівського району М.Маріуполя.

1.4. Технологічний ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України " Про освіту", " Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 14.06.2000р. № 946, Інструкцією про організацію та діяльність ліцею, затвердженою наказом Міністерства освіти України 20.07.1995р. № 217, Бюджетним Кодексом України, Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних услуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» зі змінами внесеними згідно постанови КМУ № 939 від 12.10.2016 р. та цим Статутом.

1.5. Повна назва - "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області"; скорочена -"Технологічний ліцей".

1.6. Юридична адреса: 87535, М.Маріуполь, пр. Нікопольський, 133.

тел. 46-94-43

1.7. Власник, або уповноважений ним орган, здійснює фінансування ліцею матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання тощо.

1.8. Мікрорайон для Технологічного ліцею не встановлюється.

1.9. При Технологічному ліцеї функціонують загальноосвітні класи більш ранніх ступенів навчання.

1.10. Технологічний ліцей є неприбутковим закладом.

1.11. Технологічний ліцей є юридичною особою, яка має рахунки а органах державної казначейської служби України, самостійний баланс, печатку, штамп та інші реквізити.

 

 

II. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛЩЕЮ

 

2.1. Технологічний ліцей набуває статусу юридичної особи з дня реєстрації його Статуту.

2.2. Технологічний ліцей має самостійний баланс, розрахунковий, поточний та інші рахунки в установах банку.

2.3. Технологічний ліцей несе відповідальність за своїми зобов'язаннями у межах належного йому майна, придбаного у процесі своєї діяльності, згідно діючого законодавства.

2.4. Технологічний ліцей є юридичною особою, має печатку зі своєю назвою, штамп, встановленого зразку, бланки з власними реквізитами, має рахунки в установах Державного казначейства та банків, самостійний баланс.

2.5. Зміни і доповнення до Статуту вносяться в порядку, встановленому для його реєстрації.

 

III. МЕТА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

 

3.1. Основні напрямки діяльності Технологічного ліцею:

- виховання морального і фізично здорового покоління;

- забезпечення високого рівня базової освіти вище державних стандартів;

- розвиток позитивних природних здібностей і обдарованості особистості, творчого мислення, потреби і вміння самовдосконалення;

- формування громадянської позиції, почуття власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;

- надання учням можливостей для реалізації індивідуальних творчих потреб, забезпечення умов для оволодіння практичними вміннями і навичками наукової, дослідно-експериментальної, винахідницької діяльності, певного рівня професійної підготовки;

- пошук і відбір для навчання талановитої молоді;

- оновлення змісту освіти, розробка і апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання.

3.2. Діяльність Технологічного ліцею будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних об'єднань; взаємозв'язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання; рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку; органічного зв'язку з національною історією, традиціями; диференціації змісту і форм освіти; науковості, розвиваючого характеру навчання; гнучкості і прогностичності; єдності і доступності; безперервності і різноманітності; поєднання державного управління і громадського самоврядування.

3.3. Технологічний ліцей створюється відповідно до соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб у ньому і за наявності концепції діяльності ліцею та кадрового, навчально-методичного, фінансового, матеріально-технічного забезпечення її практичної реалізації.

3.4. Технологічний ліцей має право:

- користуватися пільгами, що передбачені державою;

- проходити у встановленому порядку державну акредитацію, визначати форми і засоби організації навчально-виховного процесу;

- визначати шкільний компонент змісту освіти, розробляти і впроваджувати власні програми навчальної та науково-методичної роботи з урахуванням державних стандартів;

- визначати контингент учнів;

- спільно з вищими навчальними закладами, їх кафедрами або філіями, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну експериментальну, пошукову роботу;

- організовувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних кадрів;

- створювати структурні підрозділи, формувати штат;

- встановлювати форми заробітної плати і матеріального заохочення в межах власного кошторису;

- бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна, придбаного в процесі діяльності ліцею, згідно з чинним законодавством та власним статутом;

- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів державного управління, юридичних і фізичних осіб;

- залишати у своєму розпорядженні і використовувати кошти від господарської діяльності;

- може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України. Порядок надання платних послуг затверджується Міністерством освіти і науки України за погодженням з Мінфіном та Мінекономік;

- Наповнюваність класів (груп), поділ класів на групи на уроках з окремих предметів, здійснюється згідно з нормативами, встановленими Міністерством освіти і науки України та погодження з Мінфіном України;

- розвивати власну соціальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів;

- здійснювати капітальне будівництво і реконструкцію, капітальний ремонт на основі договорів чи господарським способом;

- встановлювати форму для учнів;

- об'єднувати на підставі спеціальних угод свою діяльність з діяльністю інших підприємств, установ і організацій як в Україні, так і за її межами.

3.5. У складі ліцею функціонують методична та психологічна служба.

3.6. Медичне обслуговування учнів забезпечується медичним працівником Технологічного ліцею і здійснюється Комунальним закладом – міська лікарня № 1.

3.7. Взаємовідносини ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються згідно з чинним законодавством, договорами, що укладаються між ними.

 

 

IV. СТРУКТУРА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ

 

4.1. До ліцею зараховуються учні, які закінчили 5-й, 6-й класи загальноосвітньої школи і які мають зацікавлення до профілю ліцею, здатні засвоїти об'єм знань, визначений навчальним планом.

4.2. Вступ учнів до ліцею оформлюється на підставі письмової заяви одного з батьків учня, або осіб що їх замінюють на конкурсній основі. Умови конкурсу розробляються дирекцією Технологічного ліцею та узгоджуються з Департаментом освіти міської ради. До загальноосвітніх класів учні приймаються на загальних підставах. До заяви додаються свідоцтво про народження (копія), медична довідка встановленого зразка, документ про наявний рівень освіти.

4.3. При наявності вільних місць може проводитися додатковий набір.

4.4. Мікрорайон для ліцею не встановлюється. Учні зараховуються до ліцею незалежно від місця проживання.

4.5. Кількість учнів і класів у Технологічному ліцею встановлюється один раз на початок кожного навчального року і затверджується наказом директора ліцею за узгодженням із Департаментом освіти міської ради.

4.6. Наповнюваність класів, груп у ліцеї, їх поділ при вивченні профільних та інших предметів здійснюється відповідно до нормативів граничної наповнюваності класів, груп, гуртків та нормативу поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у середніх закладах освіти, затверджених наказом МОіНУ № 128 від 20.02.2002р.

 

V. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

5.1. Навчально - виховний процес у ліцеї будується на основі особистісно - індивідуального підходу до кожного учня. Навчання у ліцеї ведеться російською мовою згідно ст. 10 Конституції України.

5.2. Технологічний ліцей планує свою роботу самостійно. У робочому плані ліцею відображаються найголовніші питання, визначаються перспективи його розвитку. Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, який складається на основі розроблених Міністерством освіти і науки України базових навчальних планів із конкретизацією шкільного компонента освіти та профілю навчання. Навчальний план затверджується Департаментом освіти міської ради.

5.3. Відповідно до навчального плану ліцею педагогічні працівники самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, яким надано гриф Міністерства освіти і науки, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, педагогічні технології, що мають забезпечувати отримання освіти понад рівень державних стандартів, виконання інших статутних завдань.

5.4. Основними формами організації навчальних занять є урок, лекції, семінари, практикуми і лабораторні роботи, на яких широко використовуються сучасні засоби навчання, обчислювальна техніка, обладнання майстерень.

5.5. Педагогічні працівники ліцею можуть поєднувати навчально-виховну роботу з науково-методичною та експериментальною, використовуючи

поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання.

5.6. Профільна підготовка учнів досягається в результаті вивчення спеціальних курсів, факультативів, курсів за вибором, відвідування занять у гуртках, клубах і студіях, а також стажування, практики в навчальних і наукових лабораторіях, на виробництві. У Технологічному ліцеї може проводитися підготовка учнів за індивідуальними навчальними планами, пошукова та навчально-дослідницька робота.

У Технологічному ліцеї запроваджено вивчення предметів за профі­лями:

■ фізико-математичний;

■ природничо-математичний;

■ технологічний;

■ економіко-правовий;

■ нові комп'ютерні технології;

■ гуманітарний;

■ англійської філології.

5.7. У Технологічному ліцеї варіантність загальної середньої освіти забезпечується наявністю в її змісті таких компонентів: державний- визначається Міністерством освіти і науки України; шкільний - визначається ліцеєм з урахуванням інтересів і побажань учнів, їхніх батьків, культурно етнічних особливостей регіону, країни.

5.8. Технологічний ліцей здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання.

5.9. Відповідно до навчального плану ліцею педагогічні працівники самостійно підбирають допущені МОіНУ програми, підручники, науково-методичну літературу; форми, методи та засоби навчання, що мають забезпечити такий рівень освіти, який відповідатиме державним вимогам.

5.10. Технологічний ліцей у межах часу, передбаченого навчальним планом, встановлює структуру навчального року, а також тривалість навчального тижня згідно з нормативними документами Міністерства освіти і науки України. Тижневий режим роботи ліцею регламентується розкладом занять.

5.11. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначаються розкладом уроків, який складається відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, затверджується директором. Тривалість навчального тижня щорічно визначається радою ліцею, при умові дотримання санітарно-гігієнічних вимог і в межах часу, що передбачений навчальним планом.

5.12. Домашні завдання задаються з урахуванням індивідуальних особливостей учнів і педагогічних вимог; їх доцільність, характер, зміст і обсяг визначаються вчителем. Впроваджуються творчі завдання, які сприяють розвитку особистості учнів.

5.13. Навчальний рік починається 1 вересня. Його тривалість визначається Законом України " Про загальну середню освіту".

5.14. Система оцінювання навчальних досягнень учнів ліцею, порядок проведення державної атестації, випуску, звільнення від неї, нагородження за успіхи у навчанні визначаються відповідними Положеннями Міністерства освіти і науки України:

❖ Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту" для учнів - випускників Технологічного ліцею, які за період навчання у 10,11 класах досягли високих успіхів у навчанні і за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні (10,11,12 балів) з предметів навчального плану, встановлено нагородження Золотою медаллю;

❖ Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту" Срібною медаллю нагороджуються випускники Технологічного ліцею, які за період навчання у 10,11 класах досягли високих успіхів у навчанні і за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні (10,11,12 балів) та достатній рівень (не нижче 8 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану;

❖ Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту" похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" нагороджуються учні 8,9 і 10 класів Технологічного ліцею, які мають високі досягнення (10-12 балів) у вивченні всіх предметів за відповідний навчальний рік;

❖ Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту" похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів" нагороджуються випускники Технологічного ліцею, які досягли особливих успіхів у вивченні одного чи декількох предметів (на рівні 12 балів), або були переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіад, конкурсів, змагань;

❖ Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту", учні, які за станом здоров'я звільняються від атестації, мають право атестуватися за результатами річного оцінювання у випускному класі;

5.15. Семестрові, річні, підсумкові оцінки оголошуються класними керівниками. У разі незгоди учнів з оцінкою їм надається право оскаржити її до ради ліцею у тижневий термін і скласти екзамен апеляційній комісії з відповідного предмета. Для цього за поданням ради ліцею Департаменту освіти створює комісію. Висновки цієї комісії є остаточними.

5.16. Учні, які мають річні позитивні підсумкові оцінки, переводяться до наступного курсу. Учні, які мають незадовільні оцінки, допускають пропуски занять без поважних причин, порушують дисципліну або не виконують статут ліцею, відраховуються з ліцею за наказом директора і переводяться за допомогою Департаменту освіти до загальноосвітніх шкіл за місцем проживання протягом навчального року.

5.17. За учнем Технологічного ліцею зберігається право вільного переходу до відповідного класу загальноосвітньої школи.

5.18. Навчання в ліцеї завершується державною підсумковою атестацією, за результатами якої видається документ про освіту встановленого зразка.

5.19. Звільнення учнів від державної атестації проводиться у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

5.20. У Технологічному ліцеї передбачається безперервність освіти з елементами наукової роботи за обраною спеціальністю у процесі навчання у 10-11 класах; залучення учнів 10-11 класів до наукової роботи за відповідною тематикою навчальних закладів:

❖ Донецького національного університету;

❖ Маріупольського державного технічного університету;

❖ Маріупольського державного університету та інших.

5.21. Не допускається відволікання учнів та педагогічних працівників від занять на різного роду роботу і заходи, не пов'язані із навчальним процесом, за винятком випадків передбачених законодавством.

5.22. Тривалість канікул протягом навчального року регламентується Законом України " Про загальну середню освіту".

5.23. Тривалість уроків у ліцеї - 45 хвилин. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами Департаменту освіти та державною санітарно-епідеміологічною службою.

5.24. Початок робочого дня і перерви між уроками встановлюються щорічно за рішенням директора ліцею з урахування організації урочної і позаурочної роботи, активного відпочинку учнів та узгоджуються із Департаментом освіти міської ради.

 

VI. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

6.1. Учасниками навчально-виховного процесу в ліцеї є учні (вихованці), педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі, інші спеціалісти ліцею, керівники, батьки або особи, які їх замінюють.

6.2. Статус учасників навчально-виховного процесу, їхні права і обов'язки визначаються Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", іншими законодавчими актами України, цим Статутом, правилами внутрішнього розпорядку ліцею.

6.3. До ліцею зараховуються учні, які проживають у м. Маріуполі, закінчили 6 клас загальноосвітньої школи (або відповідний клас гімназії) і пройшли конкурсний відбір. Зарахування до ліцею здійснюється наказом директора ліцею.

6.4. Діяльність учнівського колективу в ліцеї організовується на основі самоуправління і спрямовується на створення умов для творчого розвитку особистості кожного ліцеїста.

6.5. Учні ліцею мають право:

• Обирати профілі, форми навчання, індивідуальні програми, позакласні заняття;

• Переходити на іншу спеціальність у межах Технологічного ліцею. Перехід дозволяється лише після рішення психолого-педагогічного консиліуму;

• Користуватися навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базою ліцею;

• Отримувати інформацію з усіх галузей знань;

• Брати участь у науково-дослідницькій, експериментальній, конструкторській та інших видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставах, конкурсах, турнірах;

• Брати участь у органах громадського самоврядування ліцею;

• Бути учасниками добровільних самодіяльних об'єднань, творчих студій, клубів, гуртків, груп за інтересами тощо;

• На захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій директора, заступників директора, педагогічних та інших працівників, які порушують права або принижують їх честь, гідність;

• На безпечні умови навчання та праці.

6.6. Учні Технологічного ліцею зобов'язані:

■ Систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками та вміннями;

■ Дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

■ Брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;

■ Бережно ставитися до державного, громадського і особистого майна;

■ Дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку ліцею;

■ Дотримуватися правил особистої гігієни.

6.7. Педагогічними працівниками ліцею можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, фізичний стан яких дозволяє виконувати покладені на них обов'язки. Педагогічні працівники приймаються на роботу до Технологічного ліцею згідно з діючим законодавством України та за контрактом.

6.8. Педагогічні працівники мають право:

- самостійно обирати форми, засоби навчальної роботи, не шкідливі для здоров'я учнів;

- брати участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів ліцею та інших органів самоврядування закладу, заходах, пов'язаних із організацією навчально-виховної роботи;

- обирати форми підвищення своєї кваліфікації;

- проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

- вносити пропозиції керівництву ліцею і органам управління освітою щодо поліпшення навчально-виховної роботи;

- на соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.

6.9. Педагогічні працівники ліцею зобов'язані:

- забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм, дотримуючись вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;

- сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров'я;

- утверджувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

- виконувати статут ліцею, правила внутрішнього розпорядку;

- брати участь у роботі педагогічної ради;

- виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;

- готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;

- постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;

- виконувати накази і розпорядження керівника ліцею, Департаменту управління освітою.

6.10. Обсяг навчального навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором ліцею.

Обсяг педагогічного навантаження може бути нижче тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

6.11. Директор ліцею призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідницькими ділянками. їхні права і обов'язки визначаються нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, правилами внутрішнього розпорядку та статутом ліцею.

6.12. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків, крім випадків, передбачених законодавством.

6.13. У ліцеї періодично проводиться атестація педагогічних працівників. Порядок проведення атестації встановлюється Міністерством освіти і науки України.

За результатами атестації педагогічних працівників визначається їх відповідність займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія (спеціаліст, спеціаліст ІІ-Ї, 1-ї, вищої категорії) та може бути присвоєне педагогічне звання " старший учитель", " учитель (вихователь)-методист", "педагог-організатор-методист" та інші.

6.14. Педагогічні працівники, які не відповідають займаній посаді за результатами атестації, або систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку ліцею, не виконують посадових обов'язків, звільняються з роботи згідно з чинним законодавством.

6.15. Права і обов'язки інженерно-технічних працівників та допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством, статутом та правилами внутрішнього розпорядку ліцею.

6.16. Батьки учнів (та особи, які їх замінюють) є учасниками навчально-виховного процесу з моменту зарахування їх дітей до ліцею.

6.17. Батьки учнів та особи, які їх замінюють, мають право:

- обирати та бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;

- звертатися до органів управління освітою, керівника ліцею і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;

- приймати рішення про участь дитини в інноваційній діяльності ліцею;

- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази ліцею;

- на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування закладу та у відповідних державних судових органах.

6.18. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- сприяти здобуттю дітьми освіти у ліцеї;

- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей,3 створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

- поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім'ї,

державної та рідної мов; повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;

- виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

6.19. Технологічний ліцей надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у вихованні ними учнів.

6.20. Батьки (особи, які їх замінюють) несуть відповідальність за виховання, навчання і розвиток своїх дітей. У разі невиконання батьками своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством України, ліцей може виступати позивачем до суду з питань позбавлення їх батьківських прав.

6.21. Представники громадськості мають право:

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування ліцею;

- керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами, гуртками, секціями;

- сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансового забезпечення ліцею;

- брати участь в організації навчально-виховного процесу.

6.22. Представники громадськості зобов'язані:

- дотримуватися статуту ліцею, виконувати рішення органів громадського самоврядування, накази та розпорядження адміністрації з питань організації навчально-виховного процесу;

- дотримуватися етики поведінки та норм моралі;

- захищати учнів від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, наголошувати на шкідливості вживання алкоголю, наркотиків.

6.23. За успіхи у навчанні (роботі) для учасників навчально-виховного процесу ліцею встановлюються різні форми морального і матеріального заохочення, які визначаються діючим законодавством.

6.24. За невиконання учасниками навчально-виховного процесу своїх обов'язків, порушення статуту на них можуть накладатися дисциплінарні стягнення, встановлені чинним законодавством, статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку ліцею.

 

VII. УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ЛІЦЕЄМ І КОНТРОЛЬ ЗА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЮ

 

7.1. Управління технологічним ліцеєм здійснюється Департаментом освіти міської ради. Безпосереднє управління ліцеєм здійснюється його директором, який призначається на посаду та звільнюється із посади наказом начальника Департаменту освіти Маріупольської міської ради.

7.2. З питань навчально-виховного процесу Технологічний ліцей підзвітний та підконтрольний Департаменту освіти Маріупольської міської ради.

7.3. Директор Технологічного ліцею:

- здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів за контрактом, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;

- організовує навчально-виховний процес;

- укладає договори, різного роду угоди, відкриває рахунки в установах банків;

- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;

- відповідає за реалізацію Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;

- створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;

- забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;

- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами Технологічного ліцею;

- підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідницько-експериментальної роботи педагогів;

- дає дозвіл на участь діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій у навчально-виховному процесі, керівництві учнівськими об'єднаннями за Інтересами;

- забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

- вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;

- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

- щороку звітує про свою роботу на загальних зборах (конференціях) колективу;

- розробляє штатний розклад ліцею, який затверджується сесією міської ради;

- затверджує навчальне навантаження педагогічним працівникам за погодженням із профспілкою;

- представляє ліцей у державних, громадських та інших органах і організаціях;

- укладає колективний договір від імені адміністрації ліцею;

- створює в колективі атмосферу ділової колегіальної співпраці, творчого пошуку;

- здійснює розподіл обов'язків між заступниками.

7.4. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника ліцею здійснює голова міської ради за погодженням з начальником Департаменту освіти. Призначення та звільнення заступників директора здійснюється за поданням директора з дотриманням чинного законодавства. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників ліцею здійснює начальник Департаменту освіти міської ради.

7.5. Штатний розклад Технологічного ліцею встановлюється відповідно до діючих нормативних документів, виробничих потреб та можливостей бюджету. Для забезпечення ефективного управління навчально-виховним процесом та організації наукової і методичної роботи у ліцеї вводяться посади заступників директора з науково-методичної, навчальної, виховної, адміністративно-господарської роботи.

7.6. Контроль за дотриманням Технологічним ліцеєм державних вимог стосовно рівня освіти здійснюється Департаментом освіти міської ради.

7.7. Основною формою контролю за діяльністю ліцею є атестація, яка проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

7.8. Діловодство Технологічного ліцею здійснюється відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України. Звітність ліцею встановлюється відповідно до вимог державної статистики.

 

VIII. МАЙНО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ ТА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

8.1. Фінансово-господарська діяльність Технологічного ліцею здійснюється на основі його кошторису.

8.2. Джерелами формування кошторису Технологічного ліцею є:

- кошти державного та міського бюджетів;

- інші джерела, не заборонені діючим законодавством України.

Доходи (прибутки) Технологічного ліцею використовуються виключно для фінансування видатків Технологічного ліцею з метою реалізації цілей і завдань та напрямків діяльності визначених цим Статутом.

8.3. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку у Технологічному ліцеї визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкований Технологічний ліцей.

8.4. Бухгалтерський облік у ліцеї здійснюється самостійно.

8.5. Технологічний ліцей має право згідно законодавству придбати чи орендувати необхідне обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи або фізичної особи;

8.6. Технологічний ліцей має право надавати громадянам платні послуги у порядку, передбаченому діючим законодавством.

8.7. При наявності коштів керівникам, педагогічним та науково-педагогічним працівникам Технологічного ліцею можуть бути встановлені надбавки за високі досягнення у праці, а також виділятися премії за узгодженням із начальником Департаменту освіти міської ради.

8.8. Майно, яке закріплене за Технологічним ліцеєм міською радою на підставі оперативного управління, є міською комунальною власністю.

8.9. При здійсненні оперативного управління майном, яке відображене на балансі, Технологічний ліцей зобов'язаний:

- ефективно використовувати закріплене на правах оперативного управління майно;

- забезпечувати збереження та використання закріпленого за ним на правах оперативного управління майна тільки у цільовому призначенню;

- не припускати погіршення технічного стану закріпленого на правах оперативного управління майна. Ця вимога не розповсюджується на погіршення стану майна, пов'язаного з нормативним старінням цього майна під час користування ним;

- за рахунок фінансових засобів забезпечувати капітальний та поточний ремонт закріпленого за ліцеєм майна; при цьому не підлягають відшкодуванню будь-які зроблені покращення закріпленого на правах оперативного управління майна. Ліцей володіє, користується та розпоряджається закріпленим за ним майном у відповідності за його призначенням;

8.10. У Технологічному ліцеї за рішенням загальних зборів або ради ліцею можуть створюватися і діяти піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об'єднання, комісії, асоціації тощо.

Члени піклувальної ради ліцею обираються на загальних зборах. Склад піклувальної ради формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян.

Піклувальна рада вживає заходів до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування ліцею, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників тощо.

 

IX. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ, ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ

 

9.1. Державний контроль за діяльністю Технологічного ліцею здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в сфері загальної середньої освіти.

9.2. Основною формою контролю за діяльністю Технологічного ліцею є державна атестація, яка проводиться не рідше одного разу на 10 років у порядку встановленому Міністерством освіти і науки України.

9.3. У період між атестацією проводяться перевірки Технологічного ліцею з питань, пов'язаних з його навчально-виховною діяльністю.

9.4. Діяльність Технологічного ліцею відбивається у звітуючих документах відповідних до діючих в освітній галузі нормативних актів

 

X. ЛІКВІДАЦІЯ АБО РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ

 

10.1. Реорганізація та ліквідація Технологічного ліцею може бути здійснена тільки за рішенням Засновника - Маріупольської міської ради.

10.2. При реорганізації Технологічного ліцею вся сукупність прав і обов'язків переходить до його правонаступника.

10.3. Із дня призначення ліквідаційної комісії, яка називається Ліквідатором, до неї переходять права управління справами Технологічного ліцею.

10.4. Припинення діяльності ліцею здійснюється ліквідаційною комісією (комісією з реорганізації), яка призначається Власником.

10.5. З моменту призначення ліквідаційної комісії (комісії з реорганізації) до неї переходять повноваження по управлінню справами ліцею. Комісія складає ліквідаційний (передавальний) баланс і подає його на затвердження Власнику. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з ліцеєм, повідомляються про його ліквідацію  у письмовій формі.

10.6.При реорганізації і ліквідації ліцею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

10.7.У випадку ліквідації ліцею всі його активи передаються іншій неприбутковій установі відповідного виду або зараховуються до місцевого бюджету.

10.8.Діяльність ліцею вважається припиненою з моменту внесення запису про це до Державного реєстру.

10.9. При реорганізації або ліквідації Технологічного ліцею працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їхніх прав і інтересів, а учням, які навчалися у Технологічному ліцеї, має бути забезпечена можливості продовжити навчання у відповідності з законодавством.

10.10. Діяльність по урегулюванню розрахунків з боржниками та кредиторам здійснюється Ліквідатором у порядку передбаченому законом.

 

bottom of page