top of page

Феєричне свято Покрови

З давніх-давен слов’яни з нетерпінням чекали на свято Покрови. Це, безперечно, було пов’язано з тим, що приблизно до 14 жовтня закінчувався період сільськогосподарських робіт у полях. Тому селяни мали більше вільного час і для того, щоб відпочити від важкої фізичної праці, і для того, щоб більше часу присвятити собі та дозвіллю.

Слід нагадати, що на Покрову, люди мали можливість також підбити певні підсумки за сільськогосподарський робочий рік. Тому, звичайно не завжди, проте більшість добрих господарів мали нагоду радіти з успішної праці.

Безперечно, зі святом Покрови пов'язана низка прикмет та традицій. Проте кульмінацією усіх обрядових дійств, звичайно ж, був початок періоду сватань та весіль. Тому українці з радістю та веселощами зустрічали Покрову.

Не став винятком і Маріупольський міський технологічний ліцей. Покрова у ньому тривала навіть не один день та запам’яталася багатьом ліцеїстам.

Усе почалося з мальовничої виставки мистецьких робіт із осінніх квітів, різноманітних овочів та апетитних фруктів. До створення оригінальних та неповторних натюрмортів долучилось чимало ліцеїстів. Слід зазначити, що роботи оцінювались за такими критеріями:

  • відповідність робіт темі конкурсу;

  • оригінальність та креативність творчого задуму;

  • новизна та різноманітність використаного матеріалу;

  • творчий підхід до назви виконаної роботи.

Фантазії і творчому натхненню учнів ліцею не було меж. Всі композиції заслуговують уваги. Особливо винахідливими та майстерними журі конкурсу визнало роботи ліцеїстів із груп 11, 12, 21, 22, 23 та 43 (куратори груп: Жульова О. А., Єрьоменко Л. Я, Папуш О. О., Рєзінова М. О., Полосухіна А. О., Коновалова В. О. відповідно). Також слід зауважити, що діти мали можливість не тільки естетично насолодитися, але скуштувати вищезгадані мистецькі витвори.

На другий день ліцеїсти взяли участь у концертній програмі, що була підготовлена творчими колективи ММТЛ.

Таким чином святкування Покрови у Маріупольському міському технологічному ліцеї не тільки мало розважальний характер, але й сприяло вихованню духовності та освіченості підростаючого покоління.

Нові записи
Архив
bottom of page