top of page

Новини НУШ - http://nus.org.ua/

МОН дозволить учням навчатись за дистанційною і мережевою формами

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти.

Про це повідомили на сайті МОН.

Відповідно до документа, школи матимуть можливість створювати класи чи групи, які навчатимуться за очною (денною або вечірньою), заочною, дистанційною та мережевою формами.

Згідно з законом “Про освіту”, дистанційна форма здобуття освіти – це “індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій”.

Мережева форма здобуття освіти – це “спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю різних суб’єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах”.

Детальніше з пропозиціями МОН можна ознайомитись у документі нижче.

Завантажити документ можна за посиланням

http://nus.org.ua/news/mon-dozvolyt-uchnyam-navchatys-dystantsijno-ta-vyvchaty-rizni-predmety-v-riznyh-shkolah/

Зауваження та пропозиції до положення можна надсилати до 14 листопада на linnyk@mon.gov.ua (Олена Олегівна Лінник), storchak@mon.gov.ua (Ніна Анатоліївна Сторчак) або за адресою: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135.

28 жовтня 2018 р.

2.Традиційні батьківські збори – це немодно. Олена Фіданян про те, як київські школи шукають новий формат співпраці з батьками

http://nus.org.ua/articles/tradytsijni-batkivski-zbory-tse-nemodno-yak-kyyivski-shkoly-shukayut-novyj-format-spivpratsi-z-batkamy/

3.Менше списувань – що може зробити вчитель

25 Жовтня http://nus.org.ua/articles/menshe-spysuvan-shho-mozhe-zrobyty-vchytel/

4.Erasmus+. Чим це корисно вчителям і як податись на проекти

21 жовтня http://nus.org.ua/articles/erasmus-yak-i-hto-mozhe-podavatys-na-proekty/

Erasmus+ – це програма обмінів студентів, викладачів, науковців країн Європейського Союзу, Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини і ще 150 країн-партнерів, зокрема й України.

За цією програмою можна навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні-учасниці. Терміни навчання і стажування – від 3 місяців до 1 року. Програма діятиме до 2020 року. Проект реалізується ЄС в Україні.

5. Школи запрошують взяти участь у проекті з педагогіки партнерства

http://nus.org.ua/news/shkoly-zaproshuyut-vzyaty-uchast-u-proekti-z-pedagogiky-partnerstva/

Організатори проекту “Педагогіка партнерства як фундамент Нової Української Школи: спільна угода про партнерство між батьками, вчителями та учнями” шукають школи, яким цікаво долучитись до створення нових принципів взаємодії і визначення правил побудови партнерства між вчителями, батьками та дітьми.

Проект передбачає:

  • проведення кількох окремих зустрічей для відібраних фокус-груп батьків, вчителів та учнів (10-15 представників від батьків, 10-15 – від учнів, 10-15 – від вчителів та 2-3 – від адміністрації). Проведення однієї спільної зустрічі;

  • залучення до обговорення ширшого кола зацікавлених осіб від батьків, вчителів, учнів 9-11 класів, адміністрації школи.

Результатом проекту має стати документ, який опише нові принципи та правила взаємодії всіх учасників освітнього процесу, уможливить якісний і конструктивний діалог між ними.

6. Як стереотипи впливають на наше життя? Розробка уроку третього розділу курсу “Громадянська освіта”

http://nus.org.ua/articles/yak-stereotypy-vplyvayut-na-nashe-zhyttya-rozrobka-uroku-tretogo-rozdilu-kursu-gromadyanska-osvita/

Публікуємо урок до третього розділу курсу “Громадянська освіта” – “Як стереотипи впливають на наше життя” – який розробив експерт й автор Платформи “Критичне мислення” Олена Пометун.

“Уявіть, що вам треба подорожувати цілу добу потягом в одному купе з кількома пасажирами. Прямо зараз оберіть собі бажаних супутників з переліку й поясніть, чому обрали саме їх:

1) демобілізований солдат, який повертається із зони АТО;

2) телевізійний продюсер, ймовірно з грішми;

3) чорношкірий чоловік з Танзанії;

4) молодий художник, ВІЛ-інфікований;

5) молодий хлопець з нашивкою Правого Сектору на куртці;

6) журналістка з Росії, яка приїхала в Україну в службовому відрядженні;

7) жінка, яка везе кошик з надзвичайно ароматними квітами;

8) переселенка з двома дітьми;

9) мусульманин з дружиною в національному одязі;

10) жінка, хвора на рак…”

Це лише фрагмент однієї з вправ пропонованого нижче уроку, в якому знайдете багато запитань і ситуацій для своїх учнів, що стимулюватимуть їх думати, спільно обговорювати проблему, розвивати критичне мислення. Також в уроці є корисна пам’ятка, як почати відмовлятись від стереотипів та чого бажано уникати під час зіткнення з негативними стереотипами.

7. Не суперники, а партнери – як керівники шкіл співпрацюють з батьками

http://nus.org.ua/articles/ne-supernyky-a-partnery-yak-kerivnyky-shkil-spivpratsyuyut-z-batkamy/

Вже понад рік у Києві школи намагаються відійти від традиційних батьківських зборів і запровадити цікаві методи взаємодії з батьками. Директорки трьох київських шкіл розповідають“Новій українській школі” про нові формати батьківських зборів, спілкування з батьками і пошуки розуміння.

8. Вчителів, які відчувають вигорання, запрошують на першу ресурсну зустріч зі Світланою Ройз

http://nus.org.ua/news/vchyteliv-yaki-vidchuvayut-vygorannya-zaproshuyut-na-pershu-resursnu-zustrich-zi-svitlanoyu-rojz/

ГО “Смарт освіта” та дитячий і сімейний психолог Світлана Ройз запрошують учителів комунальних і державних шкіл на першу ресурсну зустріч.

Участь – безкоштовна, щоб зареєструватися, заповніть анкету за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/1p_hYkYAfwxMZYra_QLsfGKbJcLRUqXlImJCcxfJB3qY/viewform?ts=5be98da8&fbclid=IwAR1ha20PwB8VQtu4NsHUSZbCjxGPUSlzHoJEbVkoKLSnEYN4LeQ5iFYSzCk&edit_requested=true

Тема зустрічі – професійне вигорання та відсутність ресурсу для роботи. Вона відбудеться в Києві 26 листопада о 16.00, у Київському палаці для дітей та юнацтва на вул. Івана Мазепи, 13.

9. Учителя можуть звільнити, якщо не відпустить учня в туалет на уроці – юрист

http://nus.org.ua/news/uchytelya-mozhut-zvilnyty-yakshho-ne-vidpustyt-uchnya-v-tualet-na-urotsi/

Учителя, який не відпустить під час уроку учня в туалет, можуть звільнити за аморальну поведінку та жорстоке поводження.

Про це повідомив юрист громадського об’єднання “Батьки SOS” Роман Бондаренко, передає Центр інформації про права людини.

Юрист зазначає, що діти можуть виходити на уроці в туалет, не питаючи дозволу вчителя.

Він підкреслює, що заборона вийти в туалет може бути визнаною судом як аморальна поведінка та жорстоке поводження, адже Конституцією передбачено – “ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому поводженню, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню”.

 
 
 
Нові записи
Архив
bottom of page