Учні ММТЛ взяли участь у роботі MarSа
Загальновідомим є той факт, що учні Маріупольського міського технологічного ліцею не тільки успішно опановують навчальну програму, є активними учасниками різноманітних культурних та спортивних заходів, що проходять у нашому місті, але й беруть участь у реалізації різноманітних громадянських ініціатив. Так, днями у стінах ММТЛ відбулась презентація завершального етапу проекту «MarS. Mariupol Spase for Peace».
Зазначимо, що даний проект був започаткований для створення молодіжної платформи для побудови міжкультурного діалогу.
- Маріуполь є полікультурним містом, в якому живуть представники різних етнічних та соціальних груп, - розповідає засновник проекту доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Світлана Арабаджи. – Зараз місто перебуває на лінії розмежування, тому дуже важливим є процес згуртування та створення умов для довіри, безпеки та миру.
Ведуча урочистого заходу та один із співорганізаторів проекту «MarS. Mariupol Space for Peace» учитель історії ММТЛ Марина Олексіївна Резінова розповіла, що робота розпочалась наприкінці серпня 2018 року.
- Поспілкувавшись зі Світланою (Арабаджи – ред.), я подумала, що це непогана ідея долучити ліцеїстів до роботи в такому цікавому проекті, - продовжує М. Резінова. – Тому до нього я підключила свою колегу вчителя історії Валентину Володимирівну Кірпічнікову та учнів 32 групи (9 клас), куратором якої я є. Відтак близько тридцяти дітей із захопленням працювали на діалоговій зустрічі, що відбулася в Палаці дитячої і юнацької творчості Кальміуського району (колишній ПК ім. Карла Маркса).
За підсумками діалогових зустрічей та індивідуальних інтерв’ю з представниками різних етносів, які проживають у Маріуполі, ініціативна група проекту розробила 25 інформаційних плакатів, на яких відображені традиції різних національностей. Також був створений продукт «Mariupol’s Active Games» - набір із 19-ти активних традиційних ігор.
Серед учнів Маріупольського міського технологічного ліцею взяли участь у роботі проекту п’ятеро ліцеїстів. Це – Гущіна Ірина (53 група), Шуліка Ольга та Урусова Індіра (обидві 52 група) – усі 11 клас; Велько Дар’я та Чепуркіна Олександра (обидві 43 група – 10 клас).
- Я вирішила спробувати себе в ролі творця гри. Першим кроком у нас був пошук інформації, ігор. У цьому нам допомогли жителі Маріуполя. Ми розмістили опитування, де будь-хто міг залишити інформацію про улюблену розвагу дитинства. У результаті у нас вийшло близько 19 ігор, і всі вони були трьома мовами: українською, російською, англійською, - розповіла Олександра Чепуркіна. - Багато учасників цього проекту отримали її в подарунок.
Слід зазначити, що в актовій залі перед присутніми розказали про участь у проекті засновник «MarS. Mariupol Spase for Peace» Світлана Арабаджи та старший викладач кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету В’ячеслав Забавін. Своїм досвідом поділилися також студенти історичного факультету МДУ: Ісідор Бадасен (ІІ курс), Володимир Шаргородцев та Олександра Воротилова (обидва V курс), які розказали про діалогові зустрічі та такий новий формат роботи як «Жива бібліотека».
- Це достатньо цікава форма для спілкування та розвитку, - ділиться своїми враженнями Ісідор Бадасен. – Під час роботи у форматі «Живої бібліотеки» люди на якийсь час "перетворилися" на книги і презентували нині існуючі традиції у своїх сім’ях або ті, які колись були.
Проект "Мariupol Space for Peace" був реалізований за участі студентського історико-археологічного товариства МДУ та Громадської організації «Платформа ініціатив «МДВ».