Семінар-практикум "Організаційно-методичний супровід Всеукраїнських учнівських турнірів з навча
25 вересня 2019 року у Маріупольському міському технологічному ліцеї відбувся семінар-практикум "Організаційно-методичний супровід Всеукраїнських учнівських турнірів з навчальних предметів", ініційований Методично-консалтинговим центром. Проведення цього заходу у стінах ліцею є закономірним наслідком діяльності Технологічного ліцею впродовж 8 років, адже саме наші вчителі "привезли" турнірний рух до Маріуполя. Зі словами привітання до учасників семінару звернулась Барецька Олена Олексіївна, методист Методично-консалтингового центру, та Кулешова Світлана Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею.
Історії становлення турнірного руху як складової науково-дослідницької діяльності була присвячена доповідь Петрової Олександри Петрівни, учителя фізики ММТЛ, яка ще в 2010-2011 навчальному році підготувала команду і вперше вирушила в місто Харків на Всеукраїнський турнір юних фізиків.
Самарська Валентина Миколаївна, учитель хімії ММТЛ, розповіла про роль вчителя у підготовці учнівської команди до участі у Всеукраїнських предметних турнірах. Кулешова Світлана Вікторівна акцентувала увагу на тому, яким викликом є для вчителя і учня підготовка до інтелектуальних учнівських змагань та участь у них, зупинилась на проблемах та перспективах розвитку турнірного руху (матеріал виступу). З основними вимогами до структури виступу Доповідача - Опонента - Рецензента ознайомила присутніх учитель історії Кірпічнікова Валентина Володимирівна, поділилась досвідом підготовки команди до участі у змаганнях (матеріал виступу).
Родзинкою семінару став виступ учениці ліцею одинадцятикласниці Скрипченко Олександри, вихованиці вчителя географії Мірошничнко Наталії Михайлівни та вчителя зарубіжної літератури Дубініної Інни Олександрівни. Олександра розповіла про особливості проведення турніру «Юних географів» та «Юних журналістів» через призму сприйняття самих його учасників, що надало можливість поглянути на турнірний рух з точки зору учнів.
Логіка, винахідливість, ерудиція, вміння працювати у команді, швидко приймати рішення - ось якими якостями повинен володіти кожен, хто бажає досягти успіху в турнірі. Інтелект та ерудицію учнів також розвиває гра "Що? Де? Коли?". Чернишова Маргарита Олександрівна, учитель математики ММТЛ, розповіла про цікавінки підготовки до цієї гри, анонсувала проведення осінніх ігор та запросила до участі усіх бажаючих (матеріал виступу).
На завершення присутні підсумували почуте й висловили подяку організаторам і спікерам за теплу й продуктивну зустріч.